首頁 > Kyocera AVX代理商 > 04025C122JAT2A
影像僅供參考,以產品規格為準
04025C122JAT2A
型號描述:
1200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
型號:
04025C122JAT2A
品牌:
Kyocera AVX
交期:
10-18工作天
原廠包裝量:
10000
Capacitance
1200 pF
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)