0306ZC103KAT2A
- 型號描述:
10000 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0306 (0816 Metric)
- 型號:
- 0306ZC103KAT2A
- 品牌:
- Kyocera AVX
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL (Reverse Geometry)
- Voltage - Rated
- 10V
- Package / Case
- 0306 (0816 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.024" (0.61mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10000 pF