首頁 > Kyocera AVX代理商 > 03063C103KAT2A
影像僅供參考,以產品規格為準
03063C103KAT2A
型號描述:
10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0306 (0816 Metric)
型號:
03063C103KAT2A
品牌:
Kyocera AVX
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
608
起訂量:608 倍增量:1
Capacitance
10000 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings
Applications
Bypass, Decoupling
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Size / Dimension
0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.024" (0.61mm)