0201YC181KAT2A
- 型號描述:
180 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
- 型號:
- 0201YC181KAT2A
- 品牌:
- Kyocera AVX
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- Capacitance
- 180 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.013" (0.33mm)