SLPX682M063C9P3
型號描述:
6800 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 59mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C
鋁質電解電容器 - 嵌入式 6800uF 63V 20% 85C
型號:
SLPX682M063C9P3
品牌:
Knowles / Illinois Capacitor
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
0.984" Dia (25.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
59mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.969" (50.00mm)
Capacitance
6800 µF
Voltage - Rated
63 V
Ripple Current @ Low Frequency
4.52 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
5.65 A @ 20 kHz