SLPX472M050C3P3
型號描述:
4700 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 99mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C
鋁質電解電容器 - 嵌入式 4700uF 50V 20% 85C
型號:
SLPX472M050C3P3
品牌:
Knowles / Illinois Capacitor
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
4700 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
99mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
3.07 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.84 A @ 20 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)
1.181" (30.00mm)