SLP181M315C3P3
型號描述:
180 μF 315 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.843Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - 嵌入式 180uF 315V
型號:
SLP181M315C3P3
品牌:
Knowles / Illinois Capacitor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:3000 倍增量:100
Capacitance
180 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
315 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.843Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
930 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.37 A @ 20 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)
1.260" (32.00mm)