首頁 > Knowles Corporation代理商 > ES2211N101K502NTM
影像僅供參考,以產品規格為準
ES2211N101K502NTM
型號描述:
100 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 2211 (5728 Metric)
型號:
ES2211N101K502NTM
品牌:
Knowles Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
188
起訂量:188 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
250VAC
Package / Case
2211 (5728 Metric)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.220" L x 0.110" W (5.58mm x 2.79mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Safety
Lead Spacing
Ratings
X1, Y2
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.110" (2.79mm)
Failure Rate
Capacitance
100 pF