DCMC612T300CD2D
型號描述:
6100 μF 300 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C
鋁質電解電容器 - 螺絲接線端 6100uF 300V -10%+50%
型號:
DCMC612T300CD2D
品牌:
Knowles / Illinois Capacitor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
30
起訂量:120 倍增量:30
Capacitance
6100 µF
Tolerance
-10%, +50%
Voltage - Rated
300 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Lead Spacing
1.125" (28.58mm)
Size / Dimension
2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)
4.687" (119.05mm)