380LQ331M400K022
型號描述:
330 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 603mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C
鋁質電解電容器 - 嵌入式 400V 330uF 30X30
型號:
380LQ331M400K022
品牌:
Knowles / Illinois Capacitor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
603mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.66 A @ 20 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)
1.260" (32.00mm)