293150B152JO0
型號描述:
1500 pF Mica Capacitor 15 kV Disk, Metal Fitting - Threaded
雲母電容器 TRANSMITTING MICA
型號:
293150B152JO0
Capacitance
1500 pF
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
15 kV
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
3.500" Dia (88.90mm)
Height - Seated (Max)
2.812" (71.42mm)