29250B752JO0
- 型號描述:
7500 pF Mica Capacitor 5 kV Disk, Metal Fitting - Threaded
雲母電容器 7500pF 5% 5kV
- 型號:
- 29250B752JO0
- 品牌:
- Knowles / Illinois Capacitor
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 5
- Capacitance
- 7500 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 5 kV
- Dielectric Material
- Mica
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Mounting Type
- Requires Holder
- Package / Case
- Disk, Metal Fitting - Threaded
- Lead Spacing
- Features
- General Purpose
- Size / Dimension
- 2.500" Dia (63.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 2.562" (65.07mm)