27102B473JO0
型號描述:
0.047 μF Mica Capacitor 250 V Rectangular Box
雲母電容器 TRANSMITTING MICA
型號:
27102B473JO0
品牌:
Knowles / Illinois Capacitor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:5 倍增量:5
Capacitance
0.047 µF
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
250 V
Dielectric Material
Mica
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Rectangular Box
Lead Spacing
Features
General Purpose
Size / Dimension
1.187" L x 0.937" W (30.15mm x 23.80mm)
Height - Seated (Max)
1.187" (30.15mm)