228TTA025M
型號描述:
2200 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 150.7mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C
鋁質電解電容器 - 軸向插件式 2200uF 25V 20%
型號:
228TTA025M
品牌:
Knowles / Illinois Capacitor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Axial, Can
Size / Dimension
0.630" Dia x 1.220" L (16.00mm x 31.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
150.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
Capacitance
2200 µF
Voltage - Rated
25 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.48 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.8944 A @ 50 kHz