首頁 > Knowles Syfer代理商 > 2225Y0160565KDT
影像僅供參考,以產品規格為準
2225Y0160565KDT
型號描述:
5.6 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 16 VDC 5.6 uF - 55 C+ 125 C 10 % X7R
型號:
2225Y0160565KDT
品牌:
Knowles Syfer
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:500
Capacitance
5.6 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
16V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Soft Termination
Ratings
Applications
High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)