2220YA300563KSTS3X
- 型號描述:
0.056 μF ±10% 305VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
CAP CER 0.056UF 305VAC X7R 2220
- 型號:
- 2220YA300563KSTS3X
- 品牌:
- Knowles Syfer
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
- Voltage - Rated
- 305VAC
- Package / Case
- 2220 (5750 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Safety, Automotive, Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200, X2
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.177" (4.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.056 µF