2220Y2K50102FCT
- 型號描述:
1000 pF ±1% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
CAP CER 1000PF 2.5KV C0G 2220
- 型號:
- 2220Y2K50102FCT
- 品牌:
- Knowles Syfer
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±1%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 2500V (2.5kV)
- Package / Case
- 2220 (5750 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0 (1B)
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.098" (2.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF