首頁 > Knowles Syfer代理商 > 2220Y0500473FFT
影像僅供參考,以產品規格為準
2220Y0500473FFT
型號描述:
0.047 μF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CAP CER 0.047UF 50V C0G/NP0 2220
型號:
2220Y0500473FFT
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±1%
Lead Style
Features
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
High Reliability, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Failure Rate
Capacitance
0.047 µF