首頁 > Knowles Syfer代理商 > 2220Y0500473FFT
影像僅供參考,以產品規格為準
2220Y0500473FFT
型號描述:
0.047 μF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 50 VDC 0.047 uF - 55 C+ 125 C 1 % C0G (NP0)
型號:
2220Y0500473FFT
品牌:
Knowles Syfer
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:500
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±1%
Lead Style
Features
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated
50V
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
High Reliability, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Failure Rate
Capacitance
0.047 µF