2220Y0160565MXT
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 2220 16V 5.60 F +/-20 X7R (2R1) FlexiCap/Nickel Barrier
型號:
2220Y0160565MXT
品牌:
Knowles Dielectric Labs
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:500
Capacitance
5.6 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Soft Termination
Ratings
Applications
Boardflex Sensitive
Failure Rate
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.165" (4.20mm)