2220J0160565JXT
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 2220 16V 5.60 F 5% X7R (2R1) Nickel Barrier 100% tin
型號:
2220J0160565JXT
品牌:
Knowles Dielectric Labs
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:500
Capacitance
5.6 µF
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
16V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)