2211Y2000684KXT
- 型號描述:
0.68 μF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 2211 (5728 Metric)
2211 200VDC 680NF 10% X7R(2R1)
- 型號:
- 2211Y2000684KXT
- 品牌:
- Knowles Syfer
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 200V
- Package / Case
- 2211 (5728 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R (2R1)
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.110" (2.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.68 µF