SA23-12EWA
- 型號描述:
Display Modules - LED Character and Numeric Red 7-Segment 1 Character Common Anode 8V 20mA 2.756" H x 1.890" W x 0.472" D (70.00mm x 48.00mm x 12.00mm) 10-DIP (2.370", 60.10mm)
DISPLAY 7SEG 2.24" SGL RED 10DIP
- 型號:
- SA23-12EWA
- 品牌:
- Kingbright
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- 10-DIP (2.370", 60.10mm)
- Color
- Red
- Display Type
- 7-Segment
- Size / Dimension
- 2.756" H x 1.890" W x 0.472" D (70.00mm x 48.00mm x 12.00mm)
- Number of Characters
- 1
- Millicandela Rating
- 57mcd
- Common Pin
- Common Anode
- Digit/Alpha Size
- 2.24" (56.90mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
- 8V
- Current - Test
- 20mA
- Wavelength - Peak
- 627nm
- Power Dissipation (Max)
- 300mW