首頁 > Kemet代理商 > EXV227M025A9MAA
影像僅供參考,以產品規格為準
EXV227M025A9MAA
型號描述:
220 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 160mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EXV227M025A9MAA
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
12500
起訂量:12500 倍增量:1
Capacitance
220 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
160mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
420 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
600 mA @ 100 kHz
Impedance
160 mOhms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.394" W (8.30mm x 10.00mm)