EXV227M025A9MAA
- 型號描述:
220 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 160mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EXV227M025A9MAA
- 品牌:
- Kemet
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:8500
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 220 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 160mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 420 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 600 mA @ 100 kHz
- Impedance
- 160 mOhms
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.413" (10.50mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.327" L x 0.394" W (8.30mm x 10.00mm)