首頁 > Kemet代理商 > EXV105M050A9BAA
影像僅供參考,以產品規格為準
EXV105M050A9BAA
型號描述:
型號:
EXV105M050A9BAA
品牌:
Kemet
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:4000 倍增量:1
Capacitance
1 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
42 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
60 mA @ 100 kHz
Impedance
5 Ohms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.222" (5.65mm)
Surface Mount Land Size
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)