首頁 > Kemet代理商 > ESL107M035AE3AA
影像僅供參考,以產品規格為準
ESL107M035AE3AA
型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 85mOhm @ 100kHz 8000 Hrs @ 105°C
型號:
ESL107M035AE3AA
品牌:
Kemet
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1608 倍增量:1
Capacitance
100 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
85mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
272.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
545 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)