首頁 > Kemet代理商 > ESH475M400AH2AA
影像僅供參考,以產品規格為準
ESH475M400AH2AA
型號描述:
4.7 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
型號:
ESH475M400AH2AA
品牌:
Kemet
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Capacitance
4.7 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
60 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
96 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)