首頁 > Kemet代理商 > ESH107M063AH9AA
影像僅供參考,以產品規格為準
ESH107M063AH9AA
型號描述:
型號:
ESH107M063AH9AA
品牌:
Kemet
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:513 倍增量:1
Capacitance
100 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
260 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
390 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)