首頁 > Kemet代理商 > ELH159M016AS1AA
影像僅供參考,以產品規格為準
ELH159M016AS1AA
型號描述:
15 mF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C
型號:
ELH159M016AS1AA
品牌:
Kemet
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
15 mF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
3.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
4.06 A @ 10 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)