EDK227M016A9HAA
- 型號描述:
220 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
- 型號:
- EDK227M016A9HAA
- 品牌:
- Kemet
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1028
- Capacitance
- 220 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 162 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 202.5 mA @ 10 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.315" (8.00mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm)