首頁 > Kemet代理商 > EDH107M025A9HAA
影像僅供參考,以產品規格為準
EDH107M025A9HAA
型號描述:
100 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EDH107M025A9HAA
品牌:
Kemet
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:295 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
25 V
Ripple Current @ Low Frequency
100 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
125 mA @ 10 kHz