首頁 > Kemet代理商 > C1206C392JBTACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C1206C392JBTACAUTO
型號描述:
3900 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor X8G 1206 (3216 Metric)
型號:
C1206C392JBTACAUTO
品牌:
Kemet
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:944 倍增量:1
Capacitance
3900 pF
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
630V
Temperature Coefficient
X8G
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)