首頁 > Kemet代理商 > C1206C102KDRACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C1206C102KDRACAUTO
型號描述:
1000 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
型號:
C1206C102KDRACAUTO
品牌:
Kemet
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:2500 倍增量:1
Capacitance
1000 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Low ESL, High Voltage
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Bypass, Decoupling
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)