C0603C101F5GACAUTO
- 型號描述:
100 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
- 型號:
- C0603C101F5GACAUTO
- 品牌:
- Kemet
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- Capacitance
- 100 pF
- Tolerance
- ±1%
- Voltage - Rated
- 50V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Low ESL
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.034" (0.87mm)