首頁 > KYOCERA AVX代理商 > VJ15MA0160KBA
影像僅供參考,以產品規格為準
VJ15MA0160KBA
型號描述:
壓敏電阻 160V 2220 20% AEC-Q2 00
型號:
VJ15MA0160KBA
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1250
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Current - Surge
1.2 kA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Energy
5.8J
Grade
Automotive
Number of Circuits
1
Varistor Voltage (Max)
27 V
Varistor Voltage (Min)
22 V
Varistor Voltage (Typ)
24.5 V
Maximum AC Volts
14 V
Maximum DC Volts
16 V
Capacitance @ Frequency
11000 pF @ 1 kHz