首頁 > KYOCERA AVX代理商 > TPSC227K006R0125
影像僅供參考,以產品規格為準
TPSC227K006R0125
型號描述:
220 μF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2312 (6032 Metric) 125mOhm
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2312
型號:
TPSC227K006R0125
品牌:
KYOCERA AVX
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Molded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
ESR (Equivalent Series Resistance)
125mOhm
Lifetime @ Temp.
Manufacturer Size Code
C
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Failure Rate
Capacitance
220 µF
Voltage - Rated
6.3 V