TPSB106K016R0500
- 型號描述:
10 μF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1411 (3528 Metric), 1210 500mOhm
CAP TANT 10UF 10% 16V 1411
- 型號:
- TPSB106K016R0500
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Features
- General Purpose
- Package / Case
- 1411 (3528 Metric), 1210
- Size / Dimension
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Molded
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 500mOhm
- Lifetime @ Temp.
- Manufacturer Size Code
- B
- Height - Seated (Max)
- 0.083" (2.10mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10 µF
- Voltage - Rated
- 16 V