TPSA106K010R0900
- 型號描述:
10 μF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1206 (3216 Metric) 900mOhm
CAP TANT 10UF 10% 10V 1206
- 型號:
- TPSA106K010R0900
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Features
- General Purpose
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Molded
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 900mOhm
- Lifetime @ Temp.
- Manufacturer Size Code
- A
- Height - Seated (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10 µF
- Voltage - Rated
- 10 V