TCTOAS1A476M8R-ZB1
- 型號描述:
47 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1206 (3216 Metric) 100mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 47UF 10V 1206
- 型號:
- TCTOAS1A476M8R-ZB1
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 47 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 10 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 100mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)