TCTAS0J107M8R
- 型號描述:
100 μF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1206 (3216 Metric)
AS- CASE / 107- CAP CODE / MN02
- 型號:
- TCTAS0J107M8R
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 100 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)