首頁 > KYOCERA AVX代理商 > TCM0J106M8R
影像僅供參考,以產品規格為準
TCM0J106M8R
型號描述:
10 μF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 0603 (1608 Metric) 9Ohm
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0603
型號:
TCM0J106M8R
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
General Purpose
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Molded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
ESR (Equivalent Series Resistance)
9Ohm
Lifetime @ Temp.
Manufacturer Size Code
M
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Failure Rate
Capacitance
10 µF
Voltage - Rated
6.3 V