TCJB107M006R0045
- 型號描述:
100 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 1411 (3528 Metric), 1210 45mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1210
- 型號:
- TCJB107M006R0045
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 100 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 45mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1411 (3528 Metric), 1210
- Size / Dimension
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.083" (2.10mm)