TCJB106M035R0200E
- 型號描述:
10 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 1411 (3528 Metric), 1210 200mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 10UF 35V 1210
- 型號:
- TCJB106M035R0200E
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 35 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 200mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1411 (3528 Metric), 1210
- Size / Dimension
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.083" (2.10mm)