TCJA106M020R0150E
- 型號描述:
10 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 20 V 1206 (3216 Metric) 150mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 10UF 20V 1206
- 型號:
- TCJA106M020R0150E
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- General Purpose
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Molded
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 150mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Manufacturer Size Code
- A
- Height - Seated (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Capacitance
- 10 µF
- Voltage - Rated
- 20 V