TBJD106K035LRSB0024
- 型號描述:
10 μF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 300mOhm @ 100kHz
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
- 型號:
- TBJD106K035LRSB0024
- 品牌:
- KYOCERA AVX
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 35 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 300mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.122" (3.10mm)
- Lead Spacing
- Manufacturer Size Code
- D
- Ratings
- COTS
- Features
- High Reliability
- Failure Rate
- B (0.1%)