TAP686K010SCS
- 型號描述:
68 μF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial 1.3Ohm
CAP TANT 68UF 10% 10V RADIAL
- 型號:
- TAP686K010SCS
- Capacitance
- 68 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 10 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 1.3Ohm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 85°C
- Size / Dimension
- 0.276" Dia (7.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.413" (10.50mm)
- Lead Spacing
- 0.098" (2.50mm)