TAP475M025SCS
- 型號描述:
4.7 μF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial 4Ohm
CAP TANT 4.7UF 20% 25V RADIAL
- 型號:
- TAP475M025SCS
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 4.7 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- Type
- Conformal Coated
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 4Ohm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 85°C
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.335" (8.50mm)
- Lead Spacing
- 0.098" (2.50mm)