TAP475K016SCS
- 型號描述:
4.7 μF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16 V Radial 5Ohm
CAP TANT 4.7UF 10% 16V RADIAL
- 型號:
- TAP475K016SCS
- Capacitance
- 4.7 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 5Ohm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 85°C
- Size / Dimension
- 0.177" Dia (4.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.295" (7.50mm)
- Lead Spacing
- 0.098" (2.50mm)