TAP106K020CRW
- 型號描述:
10 μF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V Radial 2.9Ohm
CAP TANT 10UF 10% 20V RADIAL
- 型號:
- TAP106K020CRW
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 20 V
- Type
- Conformal Coated
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 2.9Ohm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 85°C
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial
- Size / Dimension
- 0.217" Dia (5.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.413" (10.50mm)
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)